ПСЖ не пожали Клермон на старта на сезона в Лига 1, Меси вкара със задна ножица

22:56, 06.08.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Шампионът във френската Лига 1 Пари Сен Жармен стартира с разгромна победа защитата на короната си, надигравайки с 5:0 като гост отбора на Клермон.

Парижани започнаха ударно срещата и само след девет минути игра Пабло Сарабия центрира, а Лео Меси отклони за Неймар, който с прецизен удар по земя изведе ПСЖ напред.

В 26-та минута именно бразилецът отмъкна топката в центъра на терена, за да даде начало на контраатака за своя тим, която завърши с гол на Ашраф Хакими, който удвои аванса на ПСЖ.

До почивката футболистите на Кристоф Галтие стигнаха и до трети гол, а негов автор стана Маркиньос, който се разписа с глава след центриране на Неймар от свободен удар.

През второто полувреме дойде и моментът на Лионел Меси да блесне, като аржентинецът първо покачи на 4:0 в 80-та минута, а шест по-късно оформи и крайния резултат със страхотен гол със задна ножица.

По-рано днес успешен старт в първенството направи и отбора на Монако, който спечели с 2:1 като гост на Страсбург.

АПИ: Пътят, на който се случи трагедията с румънския автобус, е ремонтиран през юли