ПСЖ победи като гост Ланс и увеличи аванса си на върха във френската Лига 1

Мбапе реализира 19-ото си попадение през сезона за парижани.

псж надви гост ланс увеличи аванса върха френската лига
07:57, 15.01.2024

Пари Сен Жермен увеличи аванса си на върха във френската Лига 1, след като победи Ланс с 2:0 като гост в мач от 18-ия кръг. Френският шампион има вече 8 точки преднина пред тима на Ница, който загуби гостуването си на Рен в събота.

ПСЖ не беше брилянтен, но се възползва от слабостите на домакините, които играха цяло второ полувреме с десет души на терена, след като в добавеното време на първата част с директен червен картон бе изгонен Жонатан Гради.

Още в шестата минута Ланс получи право да изпълни дузпа, но вратарят на гостите Донарума отрази удара на Пржемислав Франковски от бялата точка. Брадли Баркола изведе тима на Луис Енрике напред в резултата след бърза контрааката и пас на Килиан Мбапе.

В 89-ата минута Килиан Мбапе сложи край на спора с хубав изстрел след асистенция на Усман Дембеле. Това бе 19-о попадение за сезона на капитана на националния отбор на Франция.

За парижани в игра не влязоха централните нападатели Рандал Коло Муани и Гонсало Рамош.

Демерджиев: В МВР се завръща една тенденция на насилие, което се пренася и на улицата