ПСЖ победи Ланс за първия си успех през сезона

Пари Сен Жермен ПСЖ Килиан Мбапе Джанлуиджи Донарума
08:52, 27.08.2023

Марко Асенсио вкара дебютния си гол, а Килиан Мбапе се разписа два пъти при победа на Пари Сен Жермен с 3:1 срещу Ланс в мач от третия кръг на френското първенство по футбол. Така парижани записаха първи успех за сезона след двете равенства на старта.

Асенсио изведе Пари Сен Жермен напред секунди преди полувремето, откривайки сметката си за отбора след трансфера от Реал Мадрид през лятото.

Доминацията на парижани продължи и през второто полувреме, а Мбапе удвои преднината им с удар от около 20 метра в 52-та минута. Нападателят на френския национален отбор вкара отново в 90-ата минута и четири по-късно Морган Гилавоги оформи крайния резултат с попадение за гостите от Ланс.

С победата Пари Сен Жермен се изкачи на четвърто място в класирането с пет точки. Брест е с една повече на трета позиция, а Монако и Олимпик Марсилия са лидери с по седем. Ланс пък е 15-и с една точка от три мача.