ПСЖ продължава за Купата на Франция

мбапе води преговори нов договор псж
00:07, 20.12.2021

Пари Сен Жермен победи петодивизионния Фени-Онуа с 3:0 в мач от 1/32-финалите на Купата на Франция. Килиан Мбапе откри резултата от дузпа, преди Мауро Икарди също да се разпише от 11-метров наказателен удар през първото полувреме. Французинът оформи крайния резултат след почивката.

Лятното попълнение на парижани Лионел Меси не попадна в групата на отбора, а другата покупка Серхио Рамос бе титуляр.

Срещата започна по отличен начин за възпитаниците на Моурисио Почетино, които откриха резултата още в 16-ата минута, след успешно реализирана дузпа на Килиан Мбапе в горния ляв ъгъл.

След половин час игра Мауро Икарди записа името си сред голмайсторите. Той бе точен след изпълнение на 11-метров наказателен удар в средата на вратата.

През втората част Колин Дагба проби до аутлинията и върна топката към Килиан Мбапе, който направи резултата 3:0 и подпечата успеха за гостите.