ПСЖ продължава за Купата на Франция след рутинна победа

09:09, 07.01.2023
Чете се за: 01:32 мин.
ПСЖ
Снимка: сайт на ПСЖ

Пари Сен Жермен победи Шатору с 3:1 в първия си мач от Купата на Франция през този сезон. Звездното офанзивно трио на парижани, съставено от Неймар, Лионел Меси и Килиан Мбапе, не взе участие в двубоя.

Шампионът на Франция поведе още в 13-ата минута. Уго Екитик стреля по земя, за да открие резултата.

Домакините изравниха, след като удар на Тио Нтола се отби от крака на Ел Шадай Битшиабу и попадна във вратата на Кейлор Навас.

След почивката възпитаниците на Кристоф Галтие си върнаха аванса в двубоя. Пол Делекроа спаси удар с глава на Уго Екитик, но Карлос Солер бе точен при добавката.

В добавеното време Хуан Бернат оформи крайния резултат след плътен диагонален изстрел от вътрешността на наказателното поле.