ПСЖ се наложи над Борусия Дортмунд с два гола след почивката

23:56, 19.09.2023
Чете се за: 01:55 мин.
ПСЖ Пари Сен Жермен Килиан Мбапе Ашраф Хакими

Пари Сен Жермен победи Борусия Дортмунд с 2:0 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Килиан Мбапе и Ашраф Хакими се разписаха за победителите след почивката.

Срещата започна с минута мълчание за жертвите от природните бедствия в Mароко и Либия.

През първото полувреме единственият точен изстрел бе на сметката на гостите. Джанлуиджи Донарума спаси удар на Дониел Мален. Витиня имаше добра възможност да открие резултата, но шутът му срещна лявата греда.

След почивката парижани получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Никлас Зюле. Килиан Мбапе даде аванс на столичани с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

Ашраф Хакими удвои аванса на тима си в 58-ата минута. Бранителят демонстрира самочувствие в противниковото наказателно поле. Мароканецът наказа бившия си клуб с удар в далечния ъгъл.

Резервата Джейми Биное-Битънс имаше добра възможност да намали изоставането на гостите, но стреля в лявата греда. Попадение в добавеното време на появилия се от резерната скамейка ГонзалоРамош за френския шампион пък бе отменено заради засада.

Другият мач от групата между Милан и Нюкасъл завърши при равен резултат 0:0.

Слънчево време с превалявания само в планинските райони
Манчестър Сити започна защитата на трофея от Шампионска лига с успех срещу Цървена звезда