футболисти продан мбапе струва космическите 259 млн евро
23:55, 15.10.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Пари Сен Жермен победи Анже с 2:1 в откриващия мач на 10-ия кръг от Лига 1.

Попадения на Данило и Килиан Мбапе донесоха победата за тима след обрат. Звездите на клуба Лионел Меси и Неймар пропуснаха срещата, защото само преди по-малко от 20 часа играха за своите национални отбори.

През първата част възпитаниците на Моурисио Почетино контролираха срещата, но така и не отправиха точен изстрел.

В 36-ата минута Анжело Фюлжини откри резултата в мача. Французинът отправи точен удар, след като овладя центриране в наказателното поле на Софиан Буфал.

След паузата парижани изравниха с първия си точен удар. В 69-ата минута Данило направи резултата 1:1 след като засече с глава центриране на Килиан Мбапе.

Обратът бе факт в 86-ата минута, когато реферът Бастиан Дешепи отсъди дузпа. Системата ВАР забеляза игра с ръка на Пиерик Капел, а Килиан Мбабе не сгреши от бялата точка за крайното 2:1.

Минута по-късно Жорджиньо Вайналдум бе близо да открие головата си сметка за тима, но изстрелът му с глава срещна лявата греда.

ПСЖ остава лидер в класирането с актив от 27 пункта. Анже е 4-и с 16 точки.

Облачно и дъждовно време днес
Петък вечер: Засилен интерес към заведения, предлагащи ковид тестове на клиентите