Осман Дембеле и Фабиан Руис се разписаха за успеха на Пари Сен Жермен.

псж сътвори голова фиеста монпелие
Снимка:
09:03, 15.09.2024

Пари Сен Жермен се върна на върха в Лига 1 след домакинска победа с 3:1 над Брест в четвъртия кръг на Лига 1. Точни за успяха на парижани бяха на два пъти Осман Дембеле и веднъж Фабиан Руис.

Фабиан и Дембеле вкараха в рамките на 80 секунди след почивката, за да помогнат на ПСЖ да достигне перфектните 12 точки от четири мача, две пред Олимпик Марсилия и Монако, които спечелиха също по-рано в събота.

Ромен Дел Кастийо изведе Брест напред в резултата след точно изпълнена дузпа в 29-ата минута след фаул на Нуно Мендеш срещу Лудовик Айорке.

Домакините изравниха в 42-ата минута след удар с глава на непокрития Дембеле и центриране на Марко Асенсио, преди Фабиан Руис да изведе парижани напред с превъзходен удар от далечно разстояние в 73-ата.

Дембеле беше точен отново секунди по-късно, като отбеляза втория си гол, след като завърши отлична контраатака.

Челси постигна минимален успех над Борнемут с късен гол на резервата Кристофър Нкунку