ПСЖ си отмъсти за загубата от Рен с гол на Мбапе в продължението

мбапе води преговори нов договор псж
23:44, 11.02.2022

Пари Сен Жермен победи Рен с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Килиан Мбапе отбеляза победното попадение в 93-ата минута.

Единствената загуба за възпитаниците на Моурисио Почетино през сезона бе именно от този съперник, като поражението с 0:2 дойде през октомври.

Бенжамен Буриго отправи единствения точен удар през първото полувреме, но Кейлор Навас изби в корнер. Килиан Мбапе от своя страна отправи изстрел в 41-ата минута, който срещна дясната греда.

След почивката французинът изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

През второто полувреме единственият точен удар пък бе дело на парижани, като този път той се оказа голов. В 93-ата минута звездите на столичани Лионел Меси и Килиан Мбапе комбинираха, за да донесат успеха на тима си. Французинът шутира топката в долния десен ъгъл, за да оформи крайния резултат.

ПСЖ остава лидер в класирането с актив от 59 точки. Рен заема 5-ата позиция с 37 пункта.