Чете се за: 00:41 мин.
Европейски футбол
псж вдигна купата франция
Снимка: twitter

Отборът на Пари Сен Жермен спечели купата на Франция по футбол за пети път в последните шест сезона, след като на финала се наложи над Сент Етиен с 1:0.

Единственият гол вкара Неймар в 14-ата минута, а другата звезда на парижани - Килиан Мбапе, напусна игра още в 30-ата минута, след като бе изритан много грубо в десния глезен от капитана на Сент Етиен Лоик Перен. За действията си Перен получи директен червен картон след консултация с ВАР.

Точно Мбапе бе и в основата на оказалото се победно попадение за парижани. Той направи хубаво двойно подаване с Анхел ди Мария, след което стреля мощно към вратата на Сент Етиен. Вратарят Джеси Мулен спаси, но при добавката Неймар нямаше как да сбърка на празна врата.

Останали с човек повече символичните домакини от ПСЖ нямаха особени затруднения, а в началото на втората част техен гол бе отменен заради засада.

Двубоят между Пари Сен Жермен и Сент Етиен бе първият официален във Франция след прекратяването на шампионата заради пандемията от коронавирус.

Следващият петък е и финалът за купата на Лигата, в който Пари Сен Жермен ще играе с Олимпик Лион.