ПСЖ започна защитата на титлата с успех над Льо Авър

Шампионът на Франция спечели гостуването си с 4:1.

23:45, 16.08.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Рандал Коло Муани Пари Сен Жермен ПСЖ

Пари Сен Жермен победи Льо Авър с 4:1 в първия мач за сезона от Лига 1. Шампионът на Франция започна защитата на титлата с успех като гост.

Шампионите откриха резултата след само 125 секунди игра на стадион "Осеан" в Хавър. Кангин Лий бе точен с прецизен фалцов удар в далечния ъгъл.

Рандал Коло Муани можеше да удвои аванса на столичани, но стреля с глава в напречната греда.

Абдулай Туре бе близо до изравнителен гол, но попадението му бе отменено заради засада.

След почивката домакините изравниха резултата. Готие Лорис засече центриране от пряк свободен удар в наказателното поле. В следващата атака Жосуе Казимир можеше да донесе обрат на тима си, но негово попадение бе отменено заради игра с ръка.

Кангин Лийза малко не удвои головата си сметка след малко над час игра. Шут с левия крак на корееца срещна напречната греда.

Възпитаниците на Луис Енрике успяха да пречупят опонента си в края на срещата. В 85-ата минута появилият се от резервната скамейка Осман Дембеле засече с глава центриране на друга резерва - Жоао Невеш, за да върне аванса на парижани.

В следващата атака португалецът се отчете с нова асистенция. Брадли Баркола също със свежи сили, удвои преднината на шампионите.

В последната минута на редовното време Рандал Коло Муани оформи крайния резултат с гол от дузпа.

Шампионът на Франция записа 25-о поредно гостуване без загуба (20 победи).

В следващия кръг ПСЖ посреща Монпелие, докато Льо Авър гостува на Сент Етиен.