"Редки и важни" емблематични очила, носени от индийския герой за независимост Махатма Ганди може да бъдат продадени за десетки хиляди лири. Британска аукционна къща ги пусна за продажба в понеделник.
Позлатените очила бяха поставени в списъка на предметите за наддаване на East Bristol Auctions в югозападна Англия със следната информация: „Тези очила принадлежат на Ганди, обадете ми се“.
„Очилата бяха важна и донякъде емблематична част от цялостния облик на Ганди…“, се казва в уебсайта на аукционната къща.
Обяснява се също, че са дадени от енигматичния политик на чичо на продавача, докато той работел за British Petroleum в Южна Африка през 20-те или 30-те години на миналия век.
Очилата ще излязат на търг на 21 август, но вече надскочиха предварителната оценка от 15 000 паунда. Онлайн наддаванията вече стигнаха 50 000 паунда.
125 години от основаването на "Пирогов": В болницата работят над 2500 души
Енергийният министър: Българите да са спокойни - имаме за 6 месеца бензин, за 4 месеца дизел и за 2 месеца авиационно гориво
Първият бюджет в евро: Бурни дебати в парламента за план-сметката на държавата (ОБЗОР)