Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов със загуби на сингъл на тенис турнира в Търгу Жиу, Румъния

пьотр нестеров симон антони иванов загуби сингъл тенис турнира търгу жиу румъния
Снимка: фейсбук профил на Симон Антони Иванов
15:16, 18.08.2023

Българите Пьотр Нестеров и Симон Антони Иванов отпаднаха на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в румънския град Търгу Жиу с награден фонд 15 хиляди долара.

Националът за Купа "Дейвис" и осми в схемата Нестеров загуби от номер 4 Дан Томеску (Румъния) с 4:6, 1:6 за 1:51 час.

Поставеният под номер 7 Симон Антони Иванов отстъпи в оспорван мач пред водача в схемата Хуан Пабло Пас (Аржентина) с 3:6, 7:6(2), 4:6, а двубоят продължи три часа.

В решителния трети сет българинът водеше с 4:1, но загуби следващите пет поредни гейма, а с това и срещата.

В надпреварата на двойки Нестеров и Михай Коман (Румъния), поставени под номер 4, загубиха на полуфиналите от поставените под номер 1 Елио Лаго (Италия) и Лоренцо Родригес (Аржентина) с 3:6, 3:6 за 70 минути.

Луис Енрике: Мбапе е перфектен, Дембеле ще бъде в стартовия състав утре срещу Тулуза