Работещите в затворената ТЕЦ "Марица 3" в Димитровград идват в София, за да изразят недоволството си от принудителното спиране на работата на централата.
Предприятието беше спряно на 21 април от РИОСВ-Хасково заради поредица от случаи с опасно замърсяване на въздуха със серен диоксид над допустимите норми, неспазване на условията на комплексното разрешително, както и на предписанията.
Искането на ТЕЦ "Марица 3" за спиране на заповедта за прекратяване на дейността на предприятието беше отхвърлено от Хасковския административен съд.

Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра