Президентът Румен Радев благодари за положените усилия на коалицията ГЕРБ-СДС да съставят кабинет и в близките дни ще оповести кога ще даде следващия мандат за съставяне на правителство.
"Искам да ви благодаря за усилията, които положихте. В близките дни ще оповестя кога ще връча мандат на втората по численост група в парламента. Надявам се предоставеното време да бъде инвестирано в диалог. България има нужда от стабилно правителство. Само легитимно правителство с доверие от обществото може да доведе до извеждане на страната от кризата", заяви президентът, след като ГЕРБ-СДС върнаха мандата за съставяне на кабинет.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро