Рафа Леао отново блести при победата на Милан над Лече в Серия "А"

23:00, 23.04.2023
Чете се за: 01:50 мин.
рафа леао отново блести победата милан лече серия

Отборът на Милан постигна важна победа в битката за топ 4 в Серия "А", след като надигра с 2:0 като домакин Лече в среща от 31-ия кръг.

С успеха "росонерите" събраха 56 точки и се изравниха с Рома на 4-а позиция в класирането, но "римските вълци" тепърва имат да играят своя мач от кръга срещу Аталанта утре вечер.

В същото време пък Лече остава на 16-а позиция в опасна близост до зоната на изпадащите. "Жълто-червените" са с 28 точки, докато 18-ят Верона е с 26.

На "Сан Сиро" гостите също имаха своите шансове да избегнат поражението, като в 19-а минута при резултат 0:0 Ламек Банда уцели страничния стълб на вратата на Милан от изгодна позиция.

В края на първата част пък "росонерите" откриха резултата след заучено изпълнение на ъглов удар, при което Сандро Тонали центрира топката в наказателното поле, а там с глава за домакините беше точен Рафаел Леао.

Отново португалецът беше точен за 2:0 четвърт час преди края на редовното време, когато в типичния си стил той напредна по левия фланг и с удар с левия крак по тревата подпечата трите точки за Милан.

Испания отпуска изоставени имоти на младежи, за да напуснат дома на родителите си
Унион се върна на 3-о място, Фрайбург изпревари РБ Лайпциг в битката за топ 4 в Германия (ОБЗОР)