Рафаел Надал и Карлос Алкарас спечелиха срещата си на двойки в Париж

Испанското дуо стартира с успех в Париж

Рафаел Надал Карлос Алкара
22:23, 27.07.2024
Чете се за: 01:02 мин.

38-годишният Рафаел Надал и 21-годишният Карлос Алкарас стартираха с победа на олимпийския турнир по тенис при мъжките двойки в Париж.

Испанците надвиха аржентинската двойка Максимо Гонсалес и Андрес Молтени със 7:6(4), 6:4 за час и 49 минути игра и се класира за втория кръг.

Испанските тенисисти допуснаха пробив в самото началото на мача, но бързо изравниха и след равностойна игра, спечелиха последвалия тайбрек.

Във втория сет Рафаел Надал и Карлос Алкарас наваксаха изоставане от 0:3 до равенство 3:3. Гонсалес и Молтени намалиха за 3:4, но последва нова серия от три успешни гейма за испанците, които триумфирата с 6:3.

Съперници на Надал и Алкарас в следващия етап ще бъдат победителите от мача между Мартон Фучович /Фабиан Марожан (Унгария) и Талон Грийкспор /Уесли Колхоф (Нидерландия).