Ръгбистите на България победиха и Словения в предпоследния си мач от европейската конференция 1 Юг

ръгбистите българия победиха словения предпоследния мач европейската конференция
16:55, 29.04.2023 (обновена)

Националният отбор на България по ръгби постигна трета поредна победа в европейската конференция 1 Юг, като се наложи над тима на Словения с 39:19. Преди това българският тим победи последователно Малта и Израел.

В класирането "лъвовете" заемат второто място в актив от 13 точки, на пункт зад лидера Израел.

Тимът на френския селекционер Ромен Балмис започна силно мача и поведе със 7:0 след есе на Людовик Трайков и допълнителни точки на капитана Петър Николов.

Българският отбор отбеляза есе и в 23-ата минута, но хърватският съдия не го зачете, защото видя пас напред, който е забранен в спорта. Веднага след това Анатоли Анянву, който играе за лондонския Ричмънд, направи второ есе за домакините. Малко преди края на първото полувреме Ивайло Иванов направи трето есе и България повече с 22:7.

През втората част любимецът на публиката Ивайло Иванов направи още две есета, като осъществи хеттрик по този начин, а Анатоли Анянву също реализира още едно есе за крайното 39:19.

България направи общо шест есета в мача, като заслужи и бонус.

Последният мач на България в групата е гостуване срещу Кипър след две седмици.

Хебър обърна и разгроми Локомотив в София за първа победа под ръководството на Любо Пенев