Райо Валекано победи Гранада и записа втори успех от началото на сезона

райо валекано победи гранада записа втори успех испания
09:09, 22.08.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Райо Валекано постигна втора победа във втория кръг на испанското първенство по футбол, надделявайки с 2:0 при визитата си на Гранада. С този успех тимът на Райо събира 6 точки и разделя първите три места с Реал (Мадрид) и Валенсия. Гранада е на последното 20-о място без актив и с най-лоша голова разлика.

Алваро Гарсия даде преднина на гостите в 75-ата минута, а Пате Сис удвои само след още 240 секунди. Домакините завършиха срещата с 10 човека заради червения картон на Антонио Пуертас, показан му в 86-ата. Вратарят на скромния отбор от Мадрид Столе Димитриевски пък може да се гордее, че не е пускал топката зад себе си вече 180 минути – постижение, което се поделя в момента с Марк Андре тер Щеген, който пази на Барселона.

Първото полувреме предложи доста затворен футбол и единствената по-ясна голова възможност пак се откри пред тима на Райо. В 62-ата минута Брайън Гарсия от Гранада удари гредата, а 13 по-късно при чудесна комбинация на гостите Унай Лопес намери с пета Алваро Гарсия, който откри. Три минути след като се появи на терена Пате Сис увеличи преднината на своя тим, а до края на мача Райо Валекано изпусна още два шанса да направи успеха си още по-убедителен.

След 15 години в изгнание бившият премиер на Тайланд Шинаватра се завърна у дома и беше осъден