Ръката на Джа Морант не е счупена, но участието му във втория мач с Лейкърс е под въпрос

13:50, 18.04.2023
мемфис надви милуоки джа морант трети трипъл дабъл сезона

Ръката на звездата на Мемфис Гризлис Джа Морант не е счупена, но въпреки това 23-годишният гард по всяка вероятност ще пропусне предстоящия втори двубой от плейофите срещу ЛА Лейкърс, информираха медиите в САЩ.

Морант пострада в края на първата среща с "езерняците", загубена от Гризлис със 112:128, след сблъсък с Антъни Дейвис в заключителните минути на мача, а при падането си се хвана за дясната китка и директно се отправи към съблекалнята.

Преди да приключи участието си в срещата пък звездата на "гризлитата" се бе отчел с 18 точки и 6 борби за 30 минути игра на паркета.

Направените изследвания на ръката са установили, че фрактура няма, но въпреки това Джа Морант продължава да изпитва сериозни болки в китката, които в интервю определи като "10 по десетобалната система".

Вторият мач от серията между Мемфис Гризлис и ЛА Лейкърс в нощта на сряда срещу четвъртък, а Джа Морант е получил допълнителен ден за почивка, който да му помогне да се отърве от болката, но за момента старши треньорът Тейлър Дженкинс отказа да се ангажира с прогноза дали младокът ще играе в срещата.

Голям успех за българската литература: "Времеубежище" на Георги Господинов е в краткия списък на "Букър"
Карло Анчелоти: Реал е кралят на Шампионската лига