Ръководството на УМБАЛ „Александровска“ реши да отстрани от длъжност началника на клиниката по хирургия доц. д-р Манол Соколов, съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение. Той ще бъде отстранен от длъжност до приключване на оповестената от прокуратурата проверка, започнала след медийно разследване за дарено на него жилище в София от възрастна пациентка.
Случаят, макар и с характер на частни дарителски отношения между граждани, за съжаление засяга отношенията „лекар - пациент“, където лекарят е служител на болницата, а това от своя страна въвлича и името на Александровска болница в публичното пространство, посочват от болницата.
Изпълнителният директор на болницата проф. Атанас Йонков е призовал доц. Соколов да излезе в неплатен отпуск до изясняване на случая, но той е отказал.
Ръководството на болницата е разпоредило проверка за установяване дали дарителката на имота е постъпвала някога като пациент.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Общинският съветник на Варна Стоян Петков: Три години кметът Коцев и кметът на района бездействат по отношение на незаконния строеж
Павел Попов: Действията за спиране на незаконното строителство край Варна са започнали преди две години
Иван Търпоманов, кандидат за кмет на район “Средец”: Бих направил референдум за Паметника на Съветската армия
Разказ от първо лице за измамата в "Баба Алино": Гората беше превърната в строителна площадка, нямаха разрешителни
Павел Попов: Действията за спиране на незаконното строителство край Варна са започнали преди две години
Протест с искане за справедлив процес в Бургас по делото с инцидента с АТВ в Слънчев бряг