Ралица Митева е полуфиналистка на Световната купа по модерен петобой в София

В интервю за БНТ българката изрази радостта си след успеха

Ралица Митева
21:15, 08.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Ралица Митева се класира за полуфиналите на Световната купа по модерен петобой в София. Българката намери място сред 36-те най-добри при жените.

След отлично плуване и добро представяне във фехтовката Митева започна 10-а в комбинираната дисциплина от бягане и стрелба. Там българката изпревари 7 състезателки и завърши на 3-0 място в своята квалификационна група.

Тя си поднесе подарък за 19-ия рожден ден и се класира за полуфиналите в петък, които можете да гледате от 11:00 и 16:00 часа по БНТ 3.

"Много съм щастлива. От началото на годината се опитвам да постигна това класиране при жени. Беше ми изключително трудно. Радвам се, че успех точно в България", сподели тя след състезанието в интервю за БНТ.

В четвъртък, 9 май, в квалификациите стартира и най-добрият български петобоец Тодор Михалев.