Футболистите на ПСЖ се разписаха за "петлите".

23:44, 09.09.2024
Осман Дембеле национален отбор по футбол на Франция

Франция победи Белгия с 2:0 в мач от втория кръг на Лига А в Лигата на нациите.

Домакинският натиск на французите се отплати в 20-ата минута, когато откриха резултата. Коен Кастеелс спаси шут на Осман Дембеле, но изби топката в краката на Рандал Коло Муани. Нападателят на Пари Сен Жермен се разписа при добавката.

След почивката "петлите" удвоиха аванса си. Осман Дембеле проби в наказателното поле и отправи завършващ удар в горния далечен удар за 2:0.

Килиан Мбапе се появи в игра в 67-ата минута на мястото на голмайстора Рандал Коло Муани и застраши противниковата врата на два пъти, но Коен Кастеелс спаси ударите му.

Франция заема втората позиция в класирането на група 2 с актив от 3 точки. Белгия има идентични показатели с французите, но заема третото място в подреждането заради загубата в прекия двубой.

В друг мач от групата, игран по същото време, Италия победи Израел с 2:1.

Италия спечели гостуването си на Израел и постигна нов успех в Лигата на нациите