Ръст на удавени хора от началото на летния сезон. В рамките само на миналата седмица четирима души загинаха във водни басейни в Бургаско. Най-много жертви морето взима през август, когато се появява мъртво вълнение и течения.
"Днес е петият ден на "мъртвото вълнение". Август месец се получават такива есенни ветрове и мъртви вълнения. Появяват се водни течения и подводни ями. В момента е доста опасно", отбеляза Петър Русев, старши спасител на Северен плаж-Бургас.
От 1 юни до 20 август 10 души са се удавили на Южното Черноморие.
"Повечето от тях са се случили в неохраняеми зони или след работното време на спасителите".
Спасителите на плажа отново апелираха плажуващите да спазват флаговете и при червен флаг да не влизат във водата.
Вижте повече в прякото включване на Елеана Цанова
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг