Равенство между Локомотив София и ЦСКА в столичното дерби

равенство локомотив софия цска столичното дерби
18:23, 13.02.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Столичното дерби между Локомотив София и ЦСКА завърши при резултат 1:1. Симеон Славчев откри резултата на стадион "Васил Левски", а Георги Йомов изравни в отложения двубой от 4-ия кръг на шампионата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на "армейците" Трифон Иванов в деня, в който се навършват шест години от кончината му. Двубоят бе проследен от спортният директор на ЦСКА - Филип Филипов, финансовият директор на тима Трифон Попов и собственикът на Локомотив София Иван Василев.

Симеон Славчев даде аванс на домакините в 15-ата минута. Октавио изведе своя съотборник сам срещу Густаво Бусато и с прехвърлящ удар полузащитникът се разписа.

Само пет минути по-късно гостите възобновиха равенството. Този път Георги Йомов прехвърли Александър Любенов за 1:1.

През втората част Симеон Славчев засече с глава центриране на резервата Александър Александров, но стражът на гостите изби в гредата, а след това улови топката.

В заключителните минути на двубоя Селсо Рапозо бе изгонен заради грубо нарушение и втори жълт картон.

ЦСКА заема втората позиция в класирането с актив от 41 точки, с 4 по-малко от лидера Лудогорец. Локомотив София е 11-и с 19 пункта.

Даниел Лорер: Най-важното тази година е да направим България правова държава
Ива Митева: Без промяна във ВСС трудно ще постигнем отстраняването на Гешев