Равенство за футболните национали до 21 г. в Уелс

Български национален отбор по футбол до 21 г.
Снимка: Български футболен съюз
20:46, 29.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Европейската квалификация на футболните национали на България до 21 г. срещу Уелс завърши при резултат 1:1. Владимир Николов откри резултата, но Самюел Пиърсън изравни.

През първото полувреме Кристиан Добрев и Елиът Торп стреляха точно, но до гол не се стигна.

След почивката резервата Владимир Николов даде аванс на родните национали след удар по земя в далечния ъгъл на противниковата врата. В ответната атака обаче домакините изравниха. Самюел Пиърсън бе изведен сам срещу Дамян Христов и нападателят не сгреши, за да оформи крайния резултат.

България заема 4-ата позиция в класирането на група "Е" с актив от 9 точки и няма шансове за класиране. Уелс е 5-и в подреждането с 8 пункта.

Следващите срещи на отбора на Александър Димитров са през юни срещу Швейцария и Гибралтар.

Българските представители на "Евровизия" ще пеят под номер 7 на първия полуфинал