Равенство за Локомотив Пловдив при визитата на Славия

Славия
Снимка: Българска Федерация Джудо
14:07, 05.12.2021

Сблъсъкът между Славия и Локомотив Пловдив от 18-ия кръг на родния елит завърши при резултат 1:1. Йосип Томашевич откри резултата през първата част, а Кристиан Добрев изравни.

Първият точен изстрел дойде в 24-ата минута, когато Емил Виячки засече с глава центриране от корнер на Радослав Кирилов. Лукас Рейдър спаси безпроблемно. Бирсент Карагарен отправи първия точен удар за "смърфовете", но Светослав Вуцов го отрази.

В 35-ата минута Йосип Томашевич засече от воле с левия крак центриране на Лукас Салинас за 1:0.

Само пет минути по-късно Радослав Кирилов центрира към Кристиан Добрев, който възобнови равенството след удар с глава.

След почивката попадение с глава на Георги Минчев бе отменено заради засада. До края на срещата не последва нов точен удар. Гостите се задоволиха с владението на топката, а по-опасните ситуации бяха пред столичани. Темпото на игра се понижи, като и двата отбора чакаха грешка на опонента.

Славия заема 5-ата позиция в класирането с актив от 28 точки. Локомотив Пловдив се намира едно място по-надолу в подреждането с 3 пункта по-малко.