Разгромни победи пратиха Манчестър Сити и Кристъл Палас на полуфиналите във ФА Къп

разгроми победи пратиха манчестър сити кристъл палас полуфиналите къп
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:52, 20.03.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на Манчестър Сити се класира за полуфиналите във ФА Къп, след като победи Саутхемптън с 4:1 като гост.

На "Сейнт Мерис" играчите на Пеп Гуардиола поведоха още в 12-та минута чрез Рахийм Стърлинг, но "светците" изравниха малко преди почивката след автогол на Аймерик Лапорт. През второто полувреме "гражданите" доминираха и стигнаха до три попадения, дело на Кевин де Бройне от дузпа, Фил Фоудън и Рияд Марез.

Друг тим от Висшата лига - Кристъл Палас, също се класира за предпоследната фаза на турнира за първи път от 2016 година насам, след като разби Евертън с 4:0 у дома.

На "Селхърст Парк" възпитаниците на Патрик Виейра напълно надиграха своя съперник и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Централният защитник на "орлите" Марк Геи, който само преди няколко дни получи дебютна повиквателна за националния отбор на Англия, откри резултата в 25-та с удар с глава след центриране от корнер, а малко преди почивката Жан-Филип Матета удвои преднината на лондончани. В заключителните 15 минути Уилфрид Заха и Уил Хюз оформиха крайното 4:0 в полза на Палас.

Последният полуфиналист в турнира ще стане ясен след изиграването на мача Нотингам Форест - Ливърпул тази вечер.