Сигнал за замърсяване с мазут в акваторията на 3-та буна във Варна е подаден рано тази сутрин.

Експерти от Басейновата дирекция във Варна и от Морска администрация извършват оглед на място и вземат проби от морската вода. Все още не е установен източникът на замърсяването, но има вероятност това е кораб, който е на рейд.

По данни на Морска администрация Европейската система за сателитно наблюдение не е отчела замърсяването. Изпратен е екип с катер, който да установи докъде е стигнало замърсяването.

Снимки: Петър Дойкински
При разлив на петролни продукти в морето санкциите са изключително строги.
Вижте още в прякото включване на Петър Дойкински
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"