Разярен Левски си го изкара на Хебър за отпадането от Хамрун в Лигата на конференциите

разярен левски изкара хебър отпадането хамрун лигата конференциите
22:09, 20.08.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Левски постигна победа с 4:0 при домакинството си на Хебър Пазарджик в двубой от седмия кръг на Първа лига.

За 26-кратните шампиони това е първи мач от похода си в евротурнирите, чийто край бе сложен след отпадането от малтийския Хамрун Спартанс преди седмица в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

„Сините“ откриха резултата в 38-ата минута, когато Ноа Сонко Сундбер центрира по диагонал в наказателното поле на „зелените“, вратарят Петър Дебърлиев увисна и това позволи на Цунаму с удар от въздуха да се разпише в долния десен ъгъл на вратата.

Левски удвои преднината си в 41-ата минута чрез Филип Кръстев, който се разписа в горния десен ъгъл на Дебърлиев след чудесно изпълнение от пряк свободен удар от около 25 метра.

Дълбоко в добавеното време на първата част столичани направиха преднината си класическа след точно изпълнена дузпа от страна на Марин Петков. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Тодор Чаворски в наказателното поле на Хебър.

Съставът на Станимир Стоилов вкара и четвърто попадение на стадион „Георги Аспарухов“, дело на Георги Миланов, който в 54-ата минута стреля от дъгата на пеналтерията на гостите от Пазарджик, а топката се озова в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Дебърлиев.

В класирането Левски е седми с актив от 9 точки, докато тимът на Фулвио Пеа е 11-и с 6 пункта. Лидер е Черно море с 15 точки от шест изиграни срещи.