РБ Лайпциг надви Хофенхайм у дома и се изравни по точки с Байерн Мюнхен в Бундеслигата

22:58, 16.12.2023
Чете се за: 02:10 мин.
лайпциг надви хофенхайм дома изравни точки байерн мюнхен бундеслигата

Отборът на РБ Лайпциг се изравни с Байерн Мюнхен на второто място в подреждането на Бундеслигата, след като в среща от 15-ия кръг надигра с 3:1 у дома състава на Хофенхайм.

За "биковете" успехът бе трети пореден в германския футболен шампионат, след който те вече имат 32 точки, колкото има и Байерн, но момчетата на Томас Тухел все пак имат мач по-малко.

В същото време Хофенхайм остава на 6-ото място в подреждането с актив от 23 пункта, но притеснителното за наставника Пелегрино Матарацо е, че в последните шест срещи в първенството неговите момчета записаха само една победа.

Тази вечер в Лайпциг пък домакините взеха преднина в 34-ата минута чрез Лукас Клостерман, който бе точен след едно разбъркване в наказателното поле на гостите, които отговориха още преди почивката след попадение на Озан Кабак, който с глава наказа неразчетено излизане на стража Янис Бласвих.

През второто полувреме обаче на сцената излезе шведът Емил Форсберг, който изигра последния си двубой на "Ред Бул Арена" като играч на "биковете" с оглед на задаващия се му трансфер в Ню Йорк Ред Булс. В 70-ата минута именно той върна аванса на своя тим, възползвайки се от асистенция на Люис Опенда, а четири по-късно негов изстрел се отби от напречната греда, но Мохамед Симакан бе на правилното място за добавката, с което оформи и крайното 3:1.

Наполи се справи с Каляри и се върна към победите в Серия "А"
Пламен Марков пред БНТ: Трябва да бъдем по-толерантни към добрите резултатите и успехите на нашите съперници