РБ Лайпциг нанесе първа шампионатна загуба на Байер Леверкузен от 15 месеца насам

Първа загуба за шампионите от 35 мача насам.

РБ Лайпциг Байер Леверкузен
21:55, 31.08.2024
Чете се за: 02:35 мин.

РБ Лайпциг стана първият отбор, който победи в Германия шампионите от Байер Леверкузен след 15 месеца и 35 срещи. Домакините от Леверкузен изглеждаха като доминиращия отбор в началото, когато поведоха с 2:0, но в крайна трябваше да преглътнат поражение с 2:3.

Два гола, отбелязани от Лоис Опенда в 57-ата и в 80-ата минута, осигуриха обрата. Словенецът Кевин Кампъл намали за гостите от Лайпциг в 7-ата минута на добавеното време на първата част.

Преди почивката Байер Леверкузен гледаше към 36-ата си среща без поражение, след като Джереми Фримпонг откри резултата в 39-ата минута, сякаш забравен от защитата и озовал се в малкото наказателно поле. В 45-ата минута Алехандро Грималдо удвои преднината на своите след удар с левия крак и подаване на Флориан Вирц, който влезе на скорост и получи пас от новото френско попълнение Бициабу.

В 7-ата минута на добавеното време на първото полувреме Кампъл сложи глава на центрирането на Бенямин Хенрихс и намали.

След този гол домакините загубиха концентрация и макар да имаха инициативата, инкасираха два гола. Бенямин Шешко подаде на Опенда, чийто остър изстрел нямаше как да бъде спрян от вратаря Антонин Коларж в 57-ата минута.

10 минути преди края на гостите обърнаха мача и това стана също толкова зрелищно, колкото и целия развой на мача. Бенямин Хенрихс опита пас в наказателното поле със задна ножица, топката стигна до Нуса и оттам до Опенда, който я прати във вратата.

Последната загуба на Байер Леверкузен преди днешната беше 0:3 от Бохум на 27-и май 2023 година, а след това тимът на треньора Шаби Алонсо се превърна в първия шампион без загуба. На старта те победиха Борусия Мьонхенгладбах с 2:3.

РБ Лайпциг излезе начело в класирането с 6 точки, докато Байер Леверкузен има 3 и е в средата на таблицата.