РБ Лайпциг разби Фрайбург и ще защитава трофея си от Купата на Германия

23:48, 02.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.
лайпциг разби фрайбург защитава трофея купата германия

Отборът на РБ Лайпциг е първият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия, след като разби в полуфиналите с 5:1 като гост състава на Фрайбург.

Успехът дава възможност на "биковете" да защитят трофея си в тази надпревара от миналия сезон, а кой ще бъде техен съперник на големия финал в Берлин ще стане ясно утре вечер, когато един срещу друг се изправят Щутгарт и Айнтрахт Франкфурт във втория полуфинал.

Двубоят тази вечер във Фрайбург се разви отлично за тима на Лайпциг, който откри резултата още в 13-ата минута чрез Дани Олмо, а секунди по-късно гостите вече водеха с 2:0 след попадение на Бенямин Хенрихс.

Още до почивката футболистите на Марко Розе вече си бяха подпечатали крайната победа, след като Доминик Собослай беше точен за 3:0 в 37-ата минута, а в добавеното време на полувремето Кристофър Нкунку покачи на 4:0.

Малко преди да изтече първият час игра във Фрайбург гостите все пак трябваше да понесат и един неприятен удар, след като бранителят Йошко Гвардиол бе изгонен с директен червен картон, който извърши нарушение като последен играч в защитата на своя тим.

Останали с човек повече домакините намериха сили да отбележат почетно попадение чрез Михаил Грегорич в 75-ата минута, но в продължението на срещата Доминик Собослай беше точен от дузпа за РБ Лайпциг, оформяйки крайното 5:1.