РБ Лайпциг разгроми Борусия Дортмунд и го отдалечи от върха

дортмунд възползва грешката шампионите скъси разликата
21:25, 02.04.2022

Ред Бул Лайпциг победи Борусия Дортмунд с 4:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Конрад Лаймер бе точен на два пъти, а Кристофър Нкунку се разписа след почивката. Дониел Мален отбеляза почетно попадение, а Дани Олмо оформи крайния резултат.

През първото полувреме Конрад Лаймер откри резултата с удар от вътрешността на наказателното поле. Не след дълго той удвои головата си сметка с шут от границата на наказателното поле.

След почивката Конрад Лаймер се отчете и с асистенция към Кристофър Нкунку. Нападателят върна топката към своя съотборник, който стреля точно с вътрешната част на левия крак. Французинът е единственият футболист с двуцифрен актив както при головете, така и при асистенциите.

Домакините върнаха едно попадение. Дониел Мален засече с глава подаване на Емре Джан.

В ответната атака Дани Олмо върна аванса от три попадения на гостите. Полузащитникът стреля извън наказателното поле в горния десен ъгъл.

Ред Бул Лайпция заема 4-ата позиция в класирането с актив от 48 точки. Борусия Дортмунд остава втори в подреждането с 57 пункта.