РБ Лайпциг стартира кампанията си в Шампионската лига с успех над Йънг Бойс

21:40, 19.09.2023
Чете се за: 01:40 мин.
РБ Лайпциг

РБ Лайпциг победи Йънг Бойс с 3:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Мохамед Симакан, Ксавер Шлагер и Бенджамин Шешко се разписаха а победителите.

Гостите поведоха в резултата след едва 142 секунди игра на стадион "Ванкдорф" в Берн. Мохамед Симакан засече с глава центриране от ъглов удар на Давид Раум.

Домакините изравниха в 33-ата минута. Мешак Елия отправи плътен удар от границата на наказателното поле за 1:1.

След почивката възпитаниците на Марко Розе играха по-офанзивно. Антони Рачопи спаси изстрели на Люис Опенда, а попадение на Бенджамин Шешко бе отменено поради засада.

Германците заслужено върнаха аванса си. Ксавер Шлагер стреля по земя извън наказателното поле, за да възобнови аванса на тима.

В добавеното време на двубоя резервата Бенямин Шешко се озова сам срещу вратаря и отбеляза първото си попадение в Шампионска лига.

В друг мач от групата носителят на отличието от надпреварата Манчестър Сити посреща Цървена звезда.

Нюкасъл удържа натиска на Милан и си заслужи нулево реми на "Сан Сиро"
В "Референдум": Повече от половината смятат, че протестът на земеделците е оправдан