РБ Лайпциг стартира успешно защитата на трофея си от Купата на Германия

В мач от първия кръг на надпреварата "биковете" надиграха с 3:2 като гост втородивизионния Веен Висбаден.

10:26, 28.09.2023
Чете се за: 01:35 мин.
лайпциг стартира успешно защитата трофея купата германия

Отборът на Ред Бул Лайпциг започна успешно защитата си на трофея от последните два сезона в турнира за Купата на Германия, след като вчера вечерта срази с 3:2 като гост втородивизионния Веен Висбаден.

"Биковете", които триумфираха в надпреварата през последните два сезона, стартираха ударно при визитата си във Висбаден и откриха резултата още в 7-ата минута чрез Емил Форсберг, а в 18-ата Бенямин Шешко удвои за гостуващия тим.

Домакините все пак върнаха едно попадение до края на първата част дело на Иван Пъртаин.

След почивката Шешко и Пъртаин се разписа по още един път съответно в 70-ата и 73-ата минута, за да оформят и крайното 3:2 в полза на РБ Лайпциг.

По този начин "биковете" станаха последният тим, който си гарантира място в 1/16-финалите на турнира за Купата на Германия.

Жребият за тази фаза ще бъде изтеглен тази неделя (1 октомври), а мачовете ще се проведат на 31 октомври и 1 ноември.

Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за защита на лицата, подаващи сигнали за нарушения
Пеевски: Заедно с ГЕРБ ще предложим да има комисия за контрол на еврофондовете