РБ Лайпциг свали ПСЖ от върха

ПСЖ
23:57, 03.11.2021
Чете се за: 02:55 мин.

Отборът на РБ Лайпциг свали Пари Сен Жермен от върха в група А, след като двата тима завършиха 2:2 в мача от груповата фаза на Шампионската лига.

Срещата се игра на „Ред Бул арена“ в Лайпциг, като домакините получиха право да изпълнят две дузпи в рамките на двубоя. Едната беше спасена от вратаря Джанлуиджи Донарума, но втората доведе до равенството 2:2 в добавеното време.

След равенството парижани заемат второто място с 8 точки, на първата позиция излезе Манчестър Сити с 9, след успех с 4:1 на „гражданите“ над Брюж.

Футболистите на РБ Лайпциг започнаха много добре мача. Още в 8-ата минута домакините откриха резултата. Андре Силва центрира в наказателното поле, където Кристофър Нкунку засече с глава от близко разстояние за 1:0.

Любопитен факт е, че французинът е бивш футболист именно на ПСЖ, привлечен още като юноша през 2010 г. През 2019 година обаче е продаден на настоящия си клуб.

Само две минути по-късно отборът на РБ Лайпциг получи право да изпълни дузпа. Данило фаулира Андре Силва в наказателното поле, а главният рефер веднага го предупреди официално с жълт картон. 25-годишният нападател на домакините застана зад топката, но ударът а португалеца беше спасен от Джанлуиджи Донарума.

В 21-ата минута Пари Сен Жермен изравни за 1:1. Килиан Мбапе пусна хитро към Жоржиньо Вайналдум, който връхлитайки в пеналта вкара топката в мрежата на съперника.

В 39-ата минута Вайналдум засече топката за втори път в мрежата и след преразглеждане на ВАР, ПСЖ поведе с 2:1.

В самия край на мача домакините получиха право да изпълнят втора дузпа. След преразглеждане с ВАР реферът показа бялата точка за нарушение на Преснел Кимпембе. В добавеното време на срещата Доминик Шобослай направи резултата 2:2.

РБ Лайпциг остава на последното място само с една точка и няма шансове да стигне до плейофите.

Чете се за: 01:55 мин.
Григор Димитров на прага на първи финал в Маями и първи успех над Зверев от 10 години насам
Чете се за: 00:30 мин.
Шаби Алонсо остава в Байер Леверкузен и през следващия сезон, твърдят медиите в Германия
13:10, 29.03.2024
Петър Мицин с най-добро време в сериите на 200 метра бътерфлай на държавно отборно първенство по плуване
12:47, 29.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Спортни новини 29.03.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 29.03.2024