Реал Мадрид очаквано разгроми последния в класирането на Ла Лига

23:40, 15.02.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид постигна разгромна победа с 4:0 при домакинството си на Елче в двубой от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Белите“ откриха резултата на стадион „Сантиаго Бернабеу“ в осмата минута, когато Марко Асенсио получи топката отдясно в половината на гостите, направи силен индивидуален рейд към наказателното поле, премина през двама противникови бранителя и малко след границата на пеналтерията с фалцов изстрел по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Едгар Бадия.

Кралският клуб удвои преднината си след малко повече от половин час игра от дузпа, отсъдена за игра с ръка на бранителя Енцо Роко в наказателното поле на Елче. Зад топката застана Карим Бензема, който се разписа.

В първата минута от добавеното време на първата част домакините направиха преднината си класическа с втория гол на Бензема, който отново бе безгрешен с изпълнението си от 11-метров наказателен удар.

Крайният резултат оформи Лука Модрид в 80-ата минута след асистенция по фланга на Родриго.

В класирането Реал Мадрид е втори с 48 точки, на осем пункта зад лидера Барселона. Елче е последен едва девет точки от 21 изиграни срещи.