Реал Мадрид отстрани Атлетико от Суперкупата на Испания след 5:3 в Рияд

"Белият балет" триумфира след голово зрелище в Саудитска Арабия

23:35, 10.01.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Браим Диас Реал Мадрид

Реал Мадрид победи Атлетико с 5:3 в полуфинален двубой от турнира за Суперкупата на Испания. След равенство 3:3 в редовното време, възпитаниците на Карло Анчелоти стигнаха до успеха във второто продължение.

Домакинското предимство липсваше в този двубой, защото той се състоя на стадион "Ал-Ауал Парк" в Рияд. "Дюшекчиите" поведоха в резултата след 6 минути игра. Марио Ермосо засече с глава центриране от ъглов удар на Антоан Гризман.

"Кралете" обаче изравниха по идентичен начин. Антонио Рюдигер стреля с глава след подаване от корнер на Лука Модрич.

"Белият балет" обърна резултата в своя полза в 29-ата минута. Ферлан Менди отклони топката в далечния ъгъл след пас по земя на Даниел Карвахал.

Играчите на Диего Симоне възобновиха равенството с попадение на Антоан Гризман. След като се отчете с асистенция, французинът записа името си сред голмайсторите с шут извън наказателното поле.

След почивката "червено-белите" отново извоюваха гол аванс. В опит да избие центриране Кепа Аризабалага боксира топката в тялото на Антонио Рюдигер, който си отбеляза автогол.

В 85-ата минута футболистите в бяло отправиха редица изстрели, спасени от Ян Облак и изчистени от голлинията. Последния удар на Даниел Карвахал обаче попадна във противниковата врата за 3:3.

След равенството в редовното време предстояха продължения. В 116-ата минута по подобие на Антонио Рюдигер, Стефан Савич си отбеляза автогол.

В добавеното време на второто продължение Браим Диас оформи крайния резултат.

На финала Реал Мадрид ще срещне победителя от мача между Барселона и Осасуна.

Мразовито утро и положителни температури през деня
Александър Златков дебютира с 28-о място в кратката програма на европейското първенство по фигурно пързаляне