Реал Мадрид постигна шампионатен успех след обрат над Еспаньол

"Белият балет" остава непобеден през сезона.

23:55, 21.09.2024
Реал Мадрид Винисиус

Реал Мадрид победи Еспаньол с 4:1 в мач от 6-ия кръг на Ла Лига. "Белият балет" изостана в резултата, но стигна до обрат след паузата.

През първото полувреме Килиан Мбапе бе основният футболист, застрашаващ вратата на Жоан Гарсия. Вратарят обаче отрази два изстрела на френския нападател.

След почивката гостите поведоха в резултата. Хофре Карерас проби до аутлинията и отправи прострелен пас във вратарското поле. В опит да избие топката с крак, Тибо Куртоа си отбеляза автогол.

Домакините изравниха с гол, подобен на попадението на противника. Жоан Гарсия се опита да пресече подаване на Джуд Белингам, но топката мина под плонжа му. Кълбото се бе запътило към голлинията, преди Даниел Карвахал да го изрита с всички сили в мрежата.

Четвърт час преди края на редовното време възпитаниците на Карло Анчелоти стигнаха до обрат. Винисиус центрира в наказателното поле, където Родриго стреля от движение за 2:1.

Футболистите в бяло се постараха да убият интригата в мача с трети гол, който дойде в 78-ата минута. Килиан Мбапе изведе Винисиус в наказателното поле и бразилецът удвои аванса на тима си.

Килиан Мбапе подпечата трите точки за шампионите с гол от дузпа в последната минута на редовното време.

Реал Мадрид заема втората позиция в класирането с актив от 14 точки. Еспаньол се смъкна до 13-ото място в подреждането със 7 пункта.

България отбелязва 116 години от своята независимост
Нови три финала за България на световното първенство по спортна аеробика за юноши и девойки