Реал Мадрид празнува 36-ата си шампионска титла на Испания след победата над Алавес

Реал Мадрид ще играе на финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни на стадион "Уембли" в Лондон.

реал мадрид празнува шампионска титла испания победата алавес
08:41, 15.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Реал Мадрид празнува своята 36-а шампионска титла на Испания след домакинската победа над Алавес с 5:0.

Винисиус Жуниор вкара два гола за "Белия балет" (27-а и 70-а минути), докато Джуд Белингам отбеляза 19-ото си попадение за сезона, в което откри резултата в десетата минута. След това англичанинът даде асистенция на Федерико Валверде за гола на уругваеца в добавеното време на първата част.

Турската надежда на Реал Арда Гюлер също се разписа през втората част, като това бе негов четвърти гол в 11 мача с фланелката на отбора.

Реал Мадрид вече мисли изцяло за финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни на стадион "Уембли" в Лондон.

Алавес, който влезе в Ла Лига през 2023 и си осигури оставането в елита, е на 11-о място в подреждането.

В последния мач от деня снощи тимът на Жирона загуби ценни точки в борбата за второто място в класирането, като загуби от Виляреал у дома с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Бертран Траоре още в осмата минута на срещата.