Реал Мадрид разгроми Барселона насред „Ноу Камп“, Бензема с хеттрик

00:02, 06.04.2023
Чете се за: 02:20 мин.
реал мадрид разгроми барселона насред bdquoноу кампldquo бензема хеттрик

Отборът на Реал Мадрид се класира за финала в турнира за Купата на Краля на Испания след разгромна победа с 4:0 над големия си съперник Барселона в мач-реванш от полуфиналите на турнира. Първата среща завърши с минимална победа с 1:0 за състава на Шави Ернандес, но на реванша селекцията на Карло Анчелоти демонстрира превъзходството си.

Кралският клуб откри резултата на стадион „Ноу Камп“ в добавеното време на първата част след скоростна контраатака, стартирала от Винисиус, който пробяга почти целия терен, комбинира по десния фланг с Родриго, а той от своя страна центрира остро в наказателното поле на каталунците. Винисиус стреля от близка дистанция, като топката се отби в тялото на Жул Кунде и премина голлинията за 1:0.

„Белите“ удвоиха преднината си в 51-ата минута чрез Карим Бензема, който след подаване от Лука Модрич на границата на наказателното поле на Барса, с прецизен изстрел се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Стеген.

Осем минути по-късно Франк Кесие фаулира голмайстора Винисиус в пеналтерията на „балугранас“ и гостите от Мадрид получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Карим Бензема, който направи преднината на Реал в срещата класическа.

Крайния резултат оформи Бензема, който прехвърли стража Тер Стеген след асистенция на Винисиус. По този начин френският нападател оформи своя хеттрик.

Така за Купата на Краля Реал Мадрид ще спори с тима Осасуна в събота, 6 май.

Манчестър Юнайтед се завърна в топ 4 на Висшата лига след победа над Брентфорд
Щутгарт се класира за полуфиналите за Купата на Германия при дебюта на новия си треньор