Винисиус Жуниор и Родриго изпъкнаха с по две попадения за победителите

23:56, 11.11.2023
Чете се за: 01:47 мин.
Реал Мадрид Родриго

Реал Мадрид победи Валенсия с 5:1 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Винисиус Жуниор и Родриго изпъкнаха с по две попадения за победителите.

Възпитаниците на Карло Анчелоти наложиха домакински натиск на стадион "Сантяго Бернабеу" и поведоха още в 3-ата минута на двубоя с удар на Даниел Карвахал от вътпрешността на наказателното поле.

В края на първата част "белият балет" покачи аванса си. Винисиус Жуниор се хвърли на плонж в опит да засече успоредно на голлинията центриране на Родриго и прати топката в мрежата след удар с гърди.

След почивката домакините продължиха да бележат. Винисиус удвои головата си сметка с плътен шут извън наказателното поле. Само минута по-късно неговият съотборник Родриго също записа името си сред голмайсторите.

В края на двубоя Родриго се разписа повторно и подпечата успеха за тима си.

"Прилепите" стигнаха до почетно попадение в заключителните минути на срещата. Уго Дуро засече от движение подаване в наказателното поле на Уго Гонсалес за 1:5.

Реал Мадрид остава на втората позиция в класирането с актив от 32 точки. Валенсия се смъкна до 10-ото място в подреждането с 18 пункта.