Реал Мадрид с първа загуба в първенството

реал мадрид първа загуба първенството
20:29, 03.10.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Реал Мадрид претърпя първо поражение за сезона в Ла Лига. Еспаньол победи “белия балет” с 2:1 в мач от 8-ия кръг на шампионата.

Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Раул Де Томас изпрати точен удар в горния десен ъгъл на противниковата врата, за да направи резултата 1:0.

След почивката домакините отново стигнаха до попадение. Алекс Видал удвои преднината на своя тим, след като се озова сам срещу Тибо Куртоа и хладнокръвно се разписа за 2:0.

В 71-ата минута Карим Бензема върна едно попадение за гостите след прецизен удар от границата на наказателното поле. Възпитаниците на Карло Анчелоти дадоха всичко от себе си, за да не загубят, но гол на Еден Азар в 84-ата минута бе отменен заради засада и така се стигна до първата им загуба в първенството този сезон.

Реал Мадрид остава лидер в класирането с актив от 17 пункта, но градският им съперник Атлетико Мадрид им отстъпва само по голова разлика. Еспаньол е 12-и с 9 точки.