Реал Мадрид си тръгна с три точки от "Сан Мамес" за старт на новия сезон, Белингам бележи при дебюта си

00:23, 13.08.2023
Чете се за: 02:10 мин.
реал мадрид тръгна три точки сан мамес старт новия сезон белингам бележи дебюта

Реал Мадрид даде отличен старт на новата кампания, след като в мача си от откриващия кръг на испанската Ла Лига надигра с 2:0 като гост тима на Атлетик Билбао.

На традиционно негостоприемния за визити стадион "Сан Мамес" и двете попадения за "лон бланкос" паднаха през първата част и по този начин те показаха, че са готови за живота без своя голмайстор Карим Бензема, който напусна в посока Саудитска Арабия.

Родриго даде аванс на своя тим в 28-ата минута след добро нападение отдясно, при което бразилецът комбинира с новия капитан на Реал Дани Карвахал и с удар в близкия ъгъл матира Унай Симон за 1:0.

Десетина минути по-късно Дейвид Алаба изпълни ъглов удар, след който той намери непокрития Джуд Белингам, който стреля, топката отскочи от тревата и описа такава траектория, че прехвърли стража на домакините, удвоявайки аванса на мадридчани. По този начин английският национал ознаменува и с гол своя дебют за Реал Мадрид след трансфер си през това лято от Борусия Дортмунд на стойност 103 милиона евро.

След почивката футболистите на Карло Анчелоти запазиха своя контрол върху срещата, ограничавайки до минимум шансовете пред Атлетик Билбао, за да потегли "Кралския клуб" в испанското първенство с комфортна победа и суха мрежа.