Реал Мадрид взе комфортен аванс срещу Челси преди реванша в Лондон

00:14, 13.04.2023
Чете се за: 01:55 мин.
реал мадрид взе комфортен аванс челси реванша лондон

Отборът на Реал Мадрид постигна комфортна победа с 2:0 при домакинството си на Челси в първи двубой от четвъртфиналите на Шампионската лига.

„Белите“ откриха резултата на стадион „Сантиаго Бернабеу“ в 21-ата минута, когато Даниел Карвахал центрира от фланга в наказателното поле на „сините“, Винисиус засече топката от въздуха и прати в очертанията на вратата, стражът Кепа Арисабалага не успя да се намеси убедително и кълбото се озова в непокрития Карим Бензема, който безпроблемно реализира в опразнената врата.

Ситуацията за гостите от Лондон се утежни в 59-ата минута, когато Родриго бе изведен от Модрич зад отбраната на Челси, Бен Чилуел го настигна и фаулира играча на Реал Мадрид пред наказателното поле на „сините“. Английският бранител бе последен в защитата на Челси и съответно бе изгонен с директен червен картон.

Реал удвои преднината си четвърт час преди края на редовното време. След късно изпълнение на ъглов удар отляво между Модри, Тони Кроос и Винисиус, топката бе подадена към дъгата на пеналтерията на „сините“, където Маркос Асенсио с изстрел по земя се разписа в близкия ъгъл на стража Кепа.

Реваншът е във вторник, 18 април, от 22 часа на стадион „Стамфорд Бридж“ в Лондон.