Реал (Мадрид) загуби Бензема, но записа поредна победа в Ла Лига

23:33, 04.12.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Реал (Мадрид) победи като гост Реал (Сосиедад) с 2:0 в двубой от 16-ия кръг на Ла Лига.

Срещата в Сан Себастиан започна лошо за Кралския клуб, който в 16-ата минута остана без намиращия се във върхова форма Карим Бензема, тъй като нападателят получи контузия на лявото коляно. Вместо французина на терена се появи Лука Йович.

Мадридчани поведоха в резултата в началото на втората част, когато двойно подаване между Лука Йович и Винисиус завърши с неспасяем изстрел на бразилеца във вратата на Алекс Ремиро.

В 57-ата минута Реал (М) получи правото да изпълни ъглов удар. Каземиро свали с глава топката към Йович, който изпревари стража на домакините и реализира за 2:0.

Така, отборът на Карло Анчелоти е убедителен лидер във временното класиране с актив от 39 точки от 16 изиграни срещи. Втори е тимът на Севиля с 31 пункта, но и мач по-малко. Реал (Сосиедад) е пети с 29 точки, колкото има и шампионът Атлетико (Мадрид).