Реал Мадрид записа минимален успех над Хетафе с гол на Асенсио

08:23, 14.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Реал Мадрид Марко Асенсио

Реал Мадрид победи Хетафе с минималното 1:0 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Марко Асенсио отбеляза победния гол.

През първото полувреме единственият точен изстрел на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид бе на сметката на домакините. Играчите на "белия балет" докоснаха топката едва три пъти в противниковото наказателно поле в хода на първите 45 минути.

След почивката Марко Асенсио гарантира трите точки за своя тим. Полузащитникът отправи плътен удар извън наказателното поле, който попадна в близкия ъгъл. Реал Мадрид е отборът с най-много голове (16), дошли след шутове извън наказателното поле в топ 5 първенствата на Европа този сезон.

Винисиус Жуниор изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено поради засада.

Федерико Валверде се превърна във втория уругвайски футболист с поне 200 мач за Реал Мадрид след Хосе Сантамария (337).

Реал Мадрид се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 71 точки. Хетафе заема 18-ото място в подреждането с 34 пункта.

Шведската изпълнителка Лорийн спечели песенния конкурс "Евровизия" (Снимки)
От нашите пратеници в Истанбул: 64 милиона души гласуват на избори 2 в 1 в Турция