Реал Сосиедад отново оглави Ла Лига с успех над Осасуна

Реал Сосиедад Атлетико Мадрид
21:25, 07.11.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Реал Сосиедад победи Осасуна с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Микел Мерино и Аднан Янузай бяха точни за гостите и тимът им се изкачи на върха в испанския елит.

През първата част футболистите на Иманол Алгуасил отправиха само 1 точен удар към противниковата врата.

След почивката атаките им се материализираха. В 72-ата минута Микел Мерино стреля от границата на наказателното поле за да открие резултата в мача.

В 81-ата минута нарушение на Унай Гарсия не остана ненаказано и гостите получиха дузпа. Аднан Янузай хладнокръвно удвои преднината на тима си и оформи крайния резултат - 2:0.

Гостите са отбелязали 17 от 19-те си попадения през сезона през втората част на мачовете.

Реал Сосиедад заема лидерската позиция в класирането с актив от 28 точки. Осасуна е 7-и с 19 пункта.