Реал Сосиедад се утвърди на 3-ото място в Ла Лига след успех над Еспаньол

10:45, 14.02.2023
Чете се за: 02:05 мин.
реал сосиедад надви алмерия утвърди третото лига

Реал Сосиедад победи Еспаньол с 3:2 в предпоследния мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Иманол Алгуасил водеха с 3:0 след 63 минути игра, но домакините не успяха да се върнат в двубоя, макар да стигнаха до два гола.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от опустошителните земетресения в Турция и Сирия.

Гостите поведоха в резултата в 23-ата минута на стадион "Корнея Ел Прат". Такефуса Кубо отправи плътен удар в близкия ъгъл на противниковата врата.

След почивката Александър Сьорлот удвои аванса на тима си. Нападателят засече по земя подаване в наказателното поле на Микел Оярсабал. Никой друг футболист няма повече голове от него (5), след подновяването на мачовете в Ла Лига след световното първенство.

Автогол на Леандро Кабрера направи преднината на гостите класическа. Той се опита да пресече центриране на Такефуса Кубо, но вместо това отклони с глава топката в собствената си врата.

Домакините намалиха изоставането си в 74-ата минута с гол на Серхи Дардер от непосредствена близост. 13-минути по-късно Браян Оливан се разписа с плътен шут, за да оформи крайния резултат.

В добавеното време Леандро Кабрера бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение.

Реал Сосиедад заема 3-ата позиция в класирането с актив от 42 точки. Еспаньол се намира точно над зоната на изпадащите. Клубът е 17-и с 21 пункта.

Мануела Малеева празнува рожден ден
Джеймс О'Брайън: Санкциите "Магнитски" имат за цел да подсилят европейския избор на България